Hedeflerimiz…

BİHMEZDER her şeyden önce imanlı, ahlaklı,sağlıklı, başarılı gençlerin yetiştirilmesine öncülük ve rehberlik etmek amacıyla çıktığı yolda özlenen İmam Hatip neslini toplumun önderleri haline getirecek birçok proje üretmiş ve hayata geçirme yarışı içerisine girmiştir.

İmam Hatip okullarımızı ailelere en doğru bir şeklide tanıtmak amacıyla projeler üretip çalışmalar yapacaktır. Okullarında her alanda başarılı olmuş, topluma hizmet üretme noktasında yaptığı çalışmalarla örnek olmuş öğrencilerimizi teşvik etmek amacıyla ödüllendirecektir.

İslami ve insani değerlerimizi öğrencilerimiz arasında canlı tutmak amacıyla yapılacak tüm çalışmalara destek verecektir. İmam Hatip Okullarımızda eğitim kalitesinin yükseltilmesi amacıyla üretilecek tüm projelere destek verilecektir. İmam Hatip Ortaokulu ve Liseleri için tanıtım ve bilgilendirmelere ağırlık verilecektir.

İmam hatip öğrencilerimize rol model olacak İmam Hatip mezunu kariyer ve meslek sahibi örnek şahsiyetlerle buluşturma çalışmaları gerçekleştirilecektir. İmam Hatiplerin topluma örnek olacak kurum haline getirilmesi amacıyla sosyal, kültürel, sportif ve gezi programları düzenleyecektir.