Öğrencilere Kur`an-ı Kerim Dağıtıldı

Şanlıurfa`nın Hilvan ilçesinde faaliyet yürüten Hilvan İmam Hatip Mezunları Mensupları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (HİLİM DER) öncülüğünde öğrencilere Kura`n-ı Kerim hediye edildi.

 

Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turgut, HİLİM DER Başkanı Mehmet Can Yardımcı, Okul Aile Birliği Başkanı Mevlit Atmaca ve velilerin katıldığı programda İmam Hatip okullarında okuyan öğrencilere Kur`an-ı Kerim hediye edildi.

Dernek olarak İmam Hatip Ortaokul ve lisesi öğrencilerine yönelik çalışmalarının devam ettiğini belirten HİLİM DER Başkanı Mehmet Can Yardımcı, imam hatipte okuyan öğrencilerin Kur`an derslerinde yaşadıkları sıkıntıyı gidermek için başlattıkları kampanya kapsamında kendilerine ulaştırılan Kur`an-ı Kerimleri öğrencilere verdiklerini söyledi.

 

Kur`an-ı Kerim’leri İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Oğuz, okul aile birliği başkanları, öğrenci velileri ve dernek üyeleriyle öğrencilere dağıttıklarını ifade eden Yardımcı, kendilerine Kur’an-ı Kerim bağışında bulunan herkese teşekkür etti.

Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turgut öğrencilere nasihatte bulunarak, insanın hayatında ya Kur`an ya da hüsran olduğunu başka bir seçeneğin olmadığını dile getirerek, “Bu nedenle Kur`an`ı öğrenmek ve öğretmek için elimizden gelen çabayı göstermemiz lazımdır.” diyerek dernek başkanı ve velilere teşekkür etti.

Bedrettin Kem İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mehmet Şakir Seçme de yapılan Kur`an`ı Kerim yardımları için teşekkür ederek, “Kur`an`ın aydınlığında yetişecek olan yeni neslin Kur`an ahlakıyla ahlaklanması için sadece okul öğretmen ve idarecileri olarak kendimizi yeterli görmüyoruz. Bu konuda okul aile birliğimizin, velilerimizin ve duyarlı sivil toplum kuruluşlarının, derneklerin desteğine ihtiyacımız var. El ele verdiğimiz, birlikte hareket ettiğimiz takdirde çocuklarımız inşallah dürüst, öz güven ve güzel ahlak sahibi bireyler olarak yetişecektir.” dedi.