28 ŞUBAT DARBESİ 19. YILINDA HATIRLANDI

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, tarihe kara leke olarak geçen 28 Şubat’ın yıldönümünde darbeyi hatırlamak ve hatırlatmak için Kadıköy İmam Hatip Lisesi yeni adıyla Kadıköy Ahmet Sani Gezici Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi önünde basın bildirisi okudu.


Başta İstanbul, Ağrı, Hakkâri, Muğla, Şanlıurfa, Karaman, Nevşehir, Ordu, Mersin, Kütahya olmak üzere toplamda 23 ilin eş zamanlı olarak yaptığı basın bildirisine katılımlar oldukça yoğundu.
İstanbul’daki programa ÖNDER Yönetim Kurulu üyeleri, mezun derneği başkanları, İmam hatip okul müdürleri, imam hatip öğrencileri ve imam hatip gönüldaşları katıldı.


Programda bildiriyi ÖNDER adına ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şişman okudu. Şişman, yarın 19. yılını dolduracak olan ve tarihe kara leke olarak düşen 28 Şubat’ı gençlere aktarmak, dünkü kuşak ile bugünkü kuşağı buluşturarak tarihe yeni bir sayfa açmak ve İslam kültürünün değerlerine sahip çıkmak için bir araya geldiklerini ifade ederek bildiriyi okudu.


Şişman, “Bugün buradayız, bugün Türkiye’deyiz, bugün tüm dünyadayız. Türkiye genelinde hizmet veren 450 mezun derneğimizle birlikte saat 11.00’de eş zamanlı olarak bu basın metnini okumuş bulunuyoruz.  Biz 28 Şubatı yapanları unutturmayacağız ve bu darbeyi yapanların da yanına kar kalmayacak diye düşünerek her zaman hafızalarımızın bir köşesinde tutacağız.” dedi.


Kadıköy İmam Hatip’in tarihe büyük tanıklık ettiğini de dile getiren Şişman, bu okulun öğrencilerinin büyük mağduriyet yaşadıklarını ve velilerin büyük mücadele gösterdiğini de hatırlattı.


Şişman son olarak , “28 Şubat’lar onların ifadesiyle 1000 yıl sürmedi bizim mücadelemiz 1000 yıl sürecektir.” diyerek sözlerini tamamladı.